Spolupráce

Divadelní společnost koněmVozem

Kočovná divadelní společnost vznikla jako životní sen Terezy Těšínské. Tradičním způsobem - s koněm a vozem, bez většiny moderních technologií - procestovala Vysočinu, Středočeský a Jihočeský kraj, a navštívila i Prahu - vše v létě roku 2012 a 2014. Představení Čeltova Lhota a Bramborová Lhota byla diváky asi 50 vesnic a městeček vřele přijata, a podnítila řadu dalších spoluprací a přátelství.

Účastníci: Tereza Těšínská, Kateřina Votočková, Alexej Byček, Radek Klika Radek Pokorný, Karel Polanský, Lukáš Šimon, Štěpán Těšínský ; kočí: Jiří Škeřík, Kateřina Zlámalíková

Mime Fatale

Dívčí pantomimická skupina, založená po úspěchu studentského představení Na Plechárně (2011, námět John Steinbeck, režie Radim Vizváry). Následovaly inscenace Push the Button (virtuální gameska, 2013), Ešús (na téma "čundrů", 2014), Balkán (cikánská alegorie, 2015, režie Irina Andreeva) a Město s tlukoucím srdcem (Meyrinkovská Praha, 2015).

Autorky a interpretky: Michaela Hradecká, Barbora Debnárová, Lucie Lísková (pouze Na Plechárně), Barbora Mišíková, Lenka Stolařová (pouze Na Plechárně), Tereza Těšínská a Kateřina Votočková

www.mimefatale.cz

MIME FEST

Mezinárodní festival pantomimy v Poličce a v Praze založil v roce 2012 Radim Vizváry ve spolupráci s Petrou Jílkovou. Jeho duchovním otcem je Boris Hybner. MIME FEST do Česka každoročně přiváží ty nejlepší světové umělce mimického divadla, v jeho průběhu se konají také workshopy a přednášky pro studenty a adepty oboru. Festival je výjimečný jak velkou účastní profesionálů, tak výrazným zájmem veřejnosti - poslední dva ročníky měly 5 000 návštěvníků.

Mime Club se na produkci festivalu podílí od roku 2014.

www.mimefest.cz

Murhaaya

Náš báječný fotograf a letitý příznivec, bez kterého byste neviděli žádnou z fotek na tomto webu. Jeho práce se stala součástí našeho vizuálního umění a umožňuje nám pronikat i mimo hlediště.

www.murhaaya.com